Bahajų maldos namai
Kaip susirinkimo vietos maldai ir meditacijai, bahajų maldos namai yra pastatai, kuriuos galima būtų prilyginti bažnyčiai, mečetei ar šventyklai kitose religijose. Tačiau jie yra ir dar kai kas daugiau.
Kol kas pasaulyje, kontinentiniu pagrindu, yra pastatyti septyni maldos namai – po vieną kiekviename kontinente. Visi šie pastatai turi savo išskirtinį dizainą, tačiau taip pat išlaiko tokią pačią vienodą struktūrą – devynias puses ir vieną centrinį kupolą. Šių maldos namų devynios durys yra atviros visų religijų žmonėms. Juose nėra jokių ritualų, pamokslų ar dvasininkų.
Pirmieji maldos namai buvo pastatyti Rusijoje, Ašchabado mieste, 1908 m. Prie jų buvo įkurta ligoninė, mokykla ir nakvynės namai keliautojams. Šis dvasinis centras tarnavo to regiono bahajų bendruomenei iki 1938 m., kai buvo nusavintas sovietų valdžios. Vėliau, po žemės drebėjimo, pastatas buvo apgadintas ir 1962 m. nugriautas.
Pirmieji maldos namai Ašchabado mieste, 1908 m.
Pirmieji maldos namai Vakaruose buvo baigti statyti 1953 m. ant Mičigano ežero kranto, Čikagoje (JAV). Vėliau maldos namai buvo pastatyti Kampaloje (Uganda), Sidnėjuje (Australija), Frankfurte (Vokietija), Panamos mieste (Centrinė Amerika) ir Samoa saloje Ramiajame vandenyne. Naujausi maldos namai buvo pastatyti 1986 m. Delyje, Indijoje. Dar vieni šiuo metu yra statomi Santjago mieste, Čilėje (Pietų Amerika).
Ateityje kiekviena bahajų bendruomenė turės savo maldos namus, kurie, kaip ir pirmieji maldos namai Ašchabade, taps bendruomenės gyvenimo, socialinių paslaugų, mokslo, švietimo ir humanitariniu centru.
Baha‘u‘llah pažymėjo, kad aplink bahajų maldos namus ateityje įsikurs socialinės, humanitarinės, švietimo ir mokslo institucijos. Ši koncepcija yra plataus konteksto, kuriuo gali būti išreikštas Dievo garbinimas, pavyzdys.